projektant / architekt

Działa w obszarach wzornictwa przemysłowego i architektury. Specjalizuje się przede wszystkim w projektowaniu małej architektury, oświetlenia oraz w projektowaniu parametrycznym. Kreatywnie podchodzi do tematu, poszukuje niebanalnych i nowatorskich rozwiązań. Eksperymentuje z formą, funkcją i fakturą, stara się pobudzać wyobraźnię przyszłych użytkowników. Ważne jest dla niego, by projekty były realizowane w zgodzie z naturą. Dąży do tego, by wykorzystywać nowe technologie i dzięki projektowaniu optymalizować procesy produkcji.


www.konstanty.stajniak.com

Biogram:

Konstanty Stajniak - mgr inż. architekt / mgr sztuki
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 2008, Institute for Advanced Architecture of Catalonia 2009, Architecture For Society of Knowledge Politechniki Warszawskiej 2013
oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2018.
Od 2006 roku pracuje w zawodzie architekta oraz projektanta wzorniczego. Podchodzi do projektowania interdyscyplinarne łącząc różne dziedziny takie jak: architektura, wzornictwo, grafika, film, muzyka i inne przenikające się obszary humanistyczne.
Współpracował między innymi z takimi pracowniami jak: Fiszer Atelier 41, WXCA, Projekt Praga, Nowy Biotop Miejski, Kalata & Kalata, Atelier Tektura, Bulanda Mucha Architekci, Kaniewski Design, Jakub Szczęsny, z takimi instytucjami jak: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, ETH Zurich. Był również tutorem na OSSA - Ogólnopolskich Spotkaniach Studentów Architektury w 2010 i 2011 roku. Brał udział i był wyróżniany w konkursach architektonicznych oraz wzorniczych.
Brał udział w cyklu szkoleń „Konteksty skutecznego projektowania innowacji” w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w 2019, w szkoleniach „Skuteczne spotkania biznesowe - autoprezentacja siebie i produktu” w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w 2019.
Posiada Certyfikat Creative Night (design thinking) 2017, Certyfikat Kreatywny Semestr Projektowy (design thinking) 2017.
Brał udział w programie Design Thinking Hub, SGH 2017.
W 2019 opublikowano jego projekt oświetlenia Plato 1 w Label Magazine.
Jego projekty prezentowane były również na Targach Wzornictwa „Zaprojektowani - Krakowskie spotkanie z dizajnem” w 2016, „Silesia Bazaar” w Katowicach w 2016, na wydarzeniach takich jak: „Końcoworoczny pokaz mody ASP” w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w 2017, na wystawie „Praga na Wzór - Projektowanie z Rzemiosłem” w Muzeum Pragi w 2018 roku oraz na festiwalach WAWA Design 2017, Łódź Design 2019. Został czterokrotnie wyróżniony w kategoriach Creative Technology, Instalacja/Video instalacja, Product design w ramach przeglądu portfolio Klubu Twórców Reklamy – See&Say w 2019 roku.