Strona główna Kategorie produktów PUCZYŃSKI mała architektura ława 24-02-05 (siedzisko wysokie GASTRO)

Wymiary

Wysokość: 450 mm
Średnica: 700 mm

Materiały

Stal:
  • Stal kwasoodporna 304 szlifowana
  • Stal kwasoodporna 304 lakierowana proszkowo wg palety RAL
  • Stal cynkowana ogniowo i lakierowana proszkowo (certyfikat Qualisteelcoat) wg palety RAL
  • Stal lakierowana proszkowo (z podkładem cynkowym) wg palety RAL – tylko do wewnątrz
Drewno:
  • Drewno egzotyczne IROKO olejowane z barwnikiem lub bez
  • Drewno twarde lakierowane (np. dąb krajowy, egzotyczny TAUARI, LATI lub inne twarde) – tylko do wewnątrz
  • Drewno klejone (dostępne tylko w wersji olejowanej 227 Palisander)
Beton:
  • Beton architektoniczny (jasnoszary)

Dodatki

brak

Dostępne sposoby montażu

  • Przykręcane
  • Wolnostojące

Inne dane

Projektanci: Konstanty Stajniak

Tagi

jednoosobowe ława

Projektant: Konstanty Stajniak

projektant / architekt

Działa w obszarach wzornictwa przemysłowego i architektury. Specjalizuje się przede wszystkim w projektowaniu małej architektury, oświetlenia oraz w projektowaniu parametrycznym. Kreatywnie podchodzi do tematu, poszukuje niebanalnych i nowatorskich rozwiązań. Eksperymentuje z formą, funkcją i fakturą, stara się pobudzać wyobraźnię przyszłych użytkowników. Ważne jest dla niego, by projekty były realizowane w zgodzie z naturą. Dąży do tego, by wykorzystywać nowe technologie i dzięki projektowaniu optymalizować procesy produkcji.


www.konstanty.stajniak.com

Biogram:

Konstanty Stajniak - mgr inż. architekt / mgr sztuki
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 2008, Institute for Advanced Architecture of Catalonia 2009, Architecture For Society of Knowledge Politechniki Warszawskiej 2013
oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2018.
Od 2006 roku pracuje w zawodzie architekta oraz projektanta wzorniczego. Podchodzi do projektowania interdyscyplinarne łącząc różne dziedziny takie jak: architektura, wzornictwo, grafika, film, muzyka i inne przenikające się obszary humanistyczne.
Współpracował między innymi z takimi pracowniami jak: Fiszer Atelier 41, WXCA, Projekt Praga, Nowy Biotop Miejski, Kalata & Kalata, Atelier Tektura, Bulanda Mucha Architekci, Kaniewski Design, Jakub Szczęsny, z takimi instytucjami jak: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, ETH Zurich. Był również tutorem na OSSA - Ogólnopolskich Spotkaniach Studentów Architektury w 2010 i 2011 roku. Brał udział i był wyróżniany w konkursach architektonicznych oraz wzorniczych.
Brał udział w cyklu szkoleń „Konteksty skutecznego projektowania innowacji” w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w 2019, w szkoleniach „Skuteczne spotkania biznesowe - autoprezentacja siebie i produktu” w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w 2019.
Posiada Certyfikat Creative Night (design thinking) 2017, Certyfikat Kreatywny Semestr Projektowy (design thinking) 2017.
Brał udział w programie Design Thinking Hub, SGH 2017.
W 2019 opublikowano jego projekt oświetlenia Plato 1 w Label Magazine.
Jego projekty prezentowane były również na Targach Wzornictwa „Zaprojektowani - Krakowskie spotkanie z dizajnem” w 2016, „Silesia Bazaar” w Katowicach w 2016, na wydarzeniach takich jak: „Końcoworoczny pokaz mody ASP” w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w 2017, na wystawie „Praga na Wzór - Projektowanie z Rzemiosłem” w Muzeum Pragi w 2018 roku oraz na festiwalach WAWA Design 2017, Łódź Design 2019. Został czterokrotnie wyróżniony w kategoriach Creative Technology, Instalacja/Video instalacja, Product design w ramach przeglądu portfolio Klubu Twórców Reklamy – See&Say w 2019 roku.

 

4 DESIGN DAYS - PÓŁFINALISTA KONKURSU DOBRY DESIGN 2023 W KATEGORII: MAŁA ARCHITEKTURA

ZESTAW ŁAWEK ERGO

Zaprojektowany przez projektanta wzornictwa i architekta Konstantego Stajniaka Zestaw Ławek Ergo został nominowany do Konkursu Dobry Design 2023 - TOP 5 w kategorii: Mała architektura.
Podczas Wydarzenia 4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 26-29 stycznia 2023r. projekt ławek został zaprezentowany na stoisku pod postacią planszy z wizualizacjami, makiety ławki oraz broszury informacyjnej. W dniu 26 stycznia 2023 r. odbyła się prezentacja produktu przed Członkami Jury oraz publicznością. Projekt Zestawu Ławek Ergo Konstantego Stajniaka został półfinalistą Konkursu Dobry Design 2023 W kategorii: Mała Architektura.


https://www.propertydesign.pl/design/185/konkurs_dobry_design_2023_poznajcie_nominowanych,41827.html


Analiza proporcji i kątów siedzenia dała wytyczne dla rozwiązań użytkowych ławki - od pozycji stojącej do pozycji leżącej. Ostateczna forma ławki wynika z płynnego przejścia bryły z pozycji stojącej, przez siedzącą do leżącej, przez co ławka nabiera płynności i daje wiele możliwości użytkowania w zależności od indywidualnych i aktualnych potrzeb człowieka. Płynne przejście kątów oparcia pozwala na dobranie idealnej pozycji siedzącej oraz wprowadza charakterystyczną dynamiczną estetykę zestawu produktów. 

 

W przestrzeniach miejskich ławki Ergo nie tylko mogą pełnić funkcje użytkowe dla wielu osób jednocześnie, ale również stają się pewnego rodzaju rzeźbą, która z daleka może nabrać nowych wrażeń estetycznych i komponować się z tkanką miejską. Zestaw ławek Ergo pozwala na zaaranżowanie przestrzeni miejskich jak i parkowych w sposób nietuzinkowy. 

 

Ergo jest to zestaw drewnianych ławek składających się z 5 elementów. Każdy z elementów w celu ułatwienia produkcji i montażu składa się z modułów - metalowych stelaży oraz drewnianych szczebli. Drewno w połączeniu ze stalą i detalami wykończonymi betonem idealnie komponują się w przestrzeniach parków, skwerów miast z otoczeniem.

 

Ergo Concrete jest to zestaw betonowych ławek składających się z 5 elementów. Swoją surowością mogą podkreślić przestrzeń miejskiego placu lub przestrzeni publicznej nadając jej charakteru.

Ergo Wire może służyć jako ławka do siedzenia ale również jako stelaż do rośnięcia roślin pnących. Bez roślin daje nam lekką konstrukcję, nie dominującą w przestrzeni a dzięki swojej ażurowej formie doskonale wpisuje się w każde miejsce. Wersja obrośnięta całościowo lub częściowo roślinami pnącymi pozwala w idealny sposób zaprosić zieleń i naturę do centrum miast. Dzięki ławkom porośniętym roślinnością ławki stają się częściowo ukryte i tajemnicze, zachęcając użytkowników do odkrywania miejsc do siedzenia pośród zieleni.

 

KONSTANTY STAJNIAK
PROJEKTANT / ARCHITEKT
KONSTANTY.STAJNIAK.COM

 

 

 

Copyright ©. All rights reserved. Producent projektu (utworu małej architektury) jest właścicielem majątkowych praw autorskich – każda forma komercyjnego wykorzystania wymaga jego zgody.