Wymiary

Długość: 1000 mm
Szerokość / głębokość: 1000 mm
Wysokość: 423 mm

Materiały

Stal:
  • Stal kwasoodporna 304 szlifowana
Drewno:
  • Drewno egzotyczne

Dodatki

  • Lakierowanie stali kwasoodpornej według palety RAL

Montaż

  • Wolnostojące
  • Przykręcane

Opis

Projekt autorstwa architektów Krystiana Kwiecińskiego i Ewy Szylberg powstał jako efekt warsztatów TwojaSmolna ( www.facebook.com/TwojaSMOLNA ). Podczas warsztatów z mieszkańcami zidentyfikowana została potrzeba lokalnej społeczności do stworzenia miejsc spędzania czasu w przestrzeni publicznej, gdzie zróżnicowane społeczeństwo znalazłoby przestrzeń do wspólnej aktywnej miejskiej rekreacji.

Mieżaki  to miejskie leżaki w samym centrum Warszawy zlokalizowane na Skwerze im.S.Wisłockiego. Interwencja w przestrzeni publicznej ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie, jakość i ilość terenów zielonych w mieście.

 

Wszystkie moduły zbudowane są w całości z drewna, a ich kształt wpisuję się w obrys trójkąta równobocznego. Dzięki temu w każdym momencie istnieje możliwość dostosowania instalacji do dowolego obrysu terenu bądź zmiany aranżacji poszczególnych modułów względem siebie. Mieżaki zbudowane są z modułów płaskich przystosowanych do chodzenia i siedzenia, modułów leżakowych z regulacją kąta nachylenia oparcia oraz modułów skośnych domykających całość formy. Ilość i układ poszczególnych typów modułów zależy od konkretnej lokalizacji i może zmieniać się w czasie.Konstrukcja poszczególnych modułów umożliwia ustawianie Mieżaków w dowolnej lokalizacji w szczególności na trawnikach chroniąc je przez zadeptaniem. Jednocześnie modułowość całego założenia umożliwia stopniowe rozbudowywanie instalacji bądź też przenoszenie jej w inne lokalizacje. Architekci wykorzystują modelowanie parametrycznym, dzięki któremu możliwe jest dostosowanie wymiarów poszczególnych modułów do konkretnej lokalizacji w zależności od wymagań Klienta.

 

Tagi

ława ławka leżanka modułowe
Autor projektu zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r (Dz.U. 2006 Nr 90 poz. 631 z późn. zmianami) zastrzega sobie prawa autorskie do w/w produktów.