Wymiary

Długość: 1000 mm
Szerokość / głębokość: 1000 mm
Wysokość: 423 mm

Materiały

Stal:
  • Stal kwasoodporna 304 szlifowana
  • Stal kwasoodporna 304 lakierowana proszkowo wg palety RAL
Drewno:
  • Drewno egzotyczne

Dodatki

brak

Dostępne sposoby montażu

  • Przykręcane
  • Wolnostojące

Opis

Projekt autorstwa architektów Krystiana Kwiecińskiego i Ewy Szylberg powstał jako efekt warsztatów TwojaSmolna ( www.facebook.com/TwojaSMOLNA ). Podczas warsztatów z mieszkańcami zidentyfikowana została potrzeba lokalnej społeczności do stworzenia miejsc spędzania czasu w przestrzeni publicznej, gdzie zróżnicowane społeczeństwo znalazłoby przestrzeń do wspólnej aktywnej miejskiej rekreacji.

Mieżaki  to miejskie leżaki w samym centrum Warszawy zlokalizowane na Skwerze im.S.Wisłockiego. Interwencja w przestrzeni publicznej ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie, jakość i ilość terenów zielonych w mieście.

 

Wszystkie moduły zbudowane są w całości z drewna, a ich kształt wpisuję się w obrys trójkąta równobocznego. Dzięki temu w każdym momencie istnieje możliwość dostosowania instalacji do dowolego obrysu terenu bądź zmiany aranżacji poszczególnych modułów względem siebie. Mieżaki zbudowane są z modułów płaskich przystosowanych do chodzenia i siedzenia, modułów leżakowych z regulacją kąta nachylenia oparcia oraz modułów skośnych domykających całość formy. Ilość i układ poszczególnych typów modułów zależy od konkretnej lokalizacji i może zmieniać się w czasie.Konstrukcja poszczególnych modułów umożliwia ustawianie Mieżaków w dowolnej lokalizacji w szczególności na trawnikach chroniąc je przez zadeptaniem. Jednocześnie modułowość całego założenia umożliwia stopniowe rozbudowywanie instalacji bądź też przenoszenie jej w inne lokalizacje. Architekci wykorzystują modelowanie parametrycznym, dzięki któremu możliwe jest dostosowanie wymiarów poszczególnych modułów do konkretnej lokalizacji w zależności od wymagań Klienta.

 

Tagi

ława ławka leżanka modułowe strefa relaksu
Copyright ©. All rights reserved. Producent projektu (utworu małej architektury) jest właścicielem majątkowych praw autorskich – każda forma komercyjnego wykorzystania wymaga jego zgody.