Strona główna Realizacje Marymonciak, Bielany, Warszawa

Zdjęcia

Opis

Nowy skwerek w Warszawie. Metamorfoza małego placu

— Zagospodarowaliśmy zaniedbany teren między ulicami Bohdziewicza a Łomiańską i stworzyliśmy tutaj przestrzeń do odpoczynku oraz spotkań dla okolicznych mieszkańców — poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Nowy skwerek w Warszawie. Metamorfoza małego placu

Wraz z nadejściem wiosny samorząd Bielan oddał do dyspozycji mieszkańców skwer Marymonciak. I choć nie powstał on w ramach budżetu obywatelskiego, to inicjatywa mieszkańców była inspiracją dla władz dzielnicy.

Marymonciak — metamorfoza małego placu

Na nowym skwerze znalazło się miejsce na ławkę z pergolą, stojaki na rowery, kosz na odpady i liczną zieleń. Jak wspomniał burmistrz, sadzenie krzewów będzie kontynuowane jeszcze przez całą wiosnę. Na rabatach rozkwitnie m.in. wiśnia piłkowana, tawuła szara, irga błyszcząca, laurowiśnia wschodnia, rozplenica japońska, liliowiec ogrodowy czy wionorośl amurska.

Prosty i nowoczesny styl skweru nawiązuje do domów jednorodzinnych znajdujących się w sąsiedztwie. Jego kształt został ustalony z lokalną społecznością.

— Utworzenie tutaj skweru to pomysł mieszkańców, którzy zgłosili go do budżetu obywatelskiego, ale nie uzyskali wystarczającej liczby głosów. Prace nad skwerem zajęły nam znacznie więcej czasu, niż zakładaliśmy. Napotkaliśmy zaskakująco dużo trudności przy uzgadnianiu projektu z miejskimi biurami — dodaje burmistrz. Efekty w osiedlu Marymont-Kaskada już można podziwiać.

Źródło https://www.onet.pl/informacje/tu-stolica/nowy-skwerek-w-warszawie-metamorfoza-malego-placu/x4m2q1j,30bc1058